Jak wykonać domowe peelingi do twarzy?

Nie musisz wcale kupować i używać gotowych drogeryjnych peelingów do twarzy, jeżeli zauważasz, że one wcale nie działają na ciebie dobrze. Zastąp je domowymi kosmetykami. Zacznij bawić się naturalną pielęgnacją i czerp z niej wyłącznie same korzyści. Domowy peeling do twarzy nierzadko wykaże się znacznie ciekawszymi właściwościami od tego, który dostałabyś nawet w ekskluzywnej drogerii. Zawsze będzie produktem bezpiecznym dla każdego typu skóry. Wykonasz go w końcu z naturalnych artykułów, które nie są w stanie ci w żaden sposób zaszkodzić.

Bardzo dobrym pomysłem będzie wykonanie klasycznego peelingu kawowego. Mimo iż najczęściej stosuje się go na ciele w celu zwalczania cellulitu, to jednak prawie tak samo dobrze wpływa on na skórę twarzy (czasem nawet i lepiej!). Głównym elementem tego peelingu są oczywiście fusy kawy. Musisz je sobie wcześniej przygotować. W tym celu zaparz większą ilość mielonej kawy lub sięgnij po fusy z ekspresu. Następnie wymieszaj ich większą ilość ze szczyptą cynamonu i solidną łyżką oliwy z oliwek. Mieszankę nakładaj na oczyszczoną cerę. Masuj skórę mniej więcej przez minutę, a potem spłucz resztki kawowego peelingu i użyj swojego ulubionego kremu.

W przypadku cery trądzikowej, mieszanej lub problematycznej dużo lepiej sprawdzi się jednak owsiany peeling do twarzy. Jak sama jego nazwa wskazuje, głównym jego elementem są właśnie płatki owsiane. Trzy łyżki takich płatków wsyp do niewielkiego naczynia, dodając do niego kolejno sok wyciśnięty z połowy cytryny oraz dużą łyżkę płynnego naturalnego miodu. Taką miksturę wstaw na trzydzieści minut do lodówki, aby delikatnie ją schłodzić. Po upływie wskazanego czasu rozcieńcz ją łyżką mleka lub jogurtu naturalnego. Peelingiem masuj oczyszczoną wcześniej skórę.

Jeżeli jednak nie chcesz bawić się w samodzielne tworzenie domowych produktów kosmetycznych, a mimo tego pragniesz sięgać po kosmetyki naturalne, po prostu zacznij szukać takich wyrobów w zwykłych drogeriach. Nawet drogeryjny peeling do twarzy może mieć świetny skład. W tym momencie naturalnych kosmetyków jest na rynku naprawdę całe mnóstwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.