Jaki ekspres do kawy

Po pierwsze, musi być jasne, że różne ekspresy będą różnie reagować na różne ustawienia. Większość nowoczesnych ekspresów doskonale nadaje się do podgrzewania wody do odpowiedniej temperatury. Jednak w przypadku starszych urządzeń temperatura wody może nie być automatycznie ustawiona. W ekspresie kontrolowanie temperatury zaparzania espresso jest trudniejsze: nie ma gwarancji, że zmiana temperatury o 1 stopień zmieni tę samą temperaturę zaparzania. Również zakres temperatur różni się w zależności od modelu. A temperatura dla zaparzenia dobrej kawy ma znaczenie, dlaczego? O tym w naszym artykule.

Na co zwrócić uwagę kupując ekspres do kawy.

Dla wszystkich miłośników kawy wybraliśmy najlepsze ekspresy do kawy posiadające różne funkcjonalności. Dobrej jakości ekspres do kawy może sprawić, że Twoja kawa będzie wyśmienita.

Rynek jest pełen modeli, dlatego chcemy ułatwić Ci zadanie i wybrać wysokiej jakości ekspres do kawy. W końcu wybierając ekspres do kawy nie można pominąć przystępności cenowej i dopasowania do wnętrza Twojej kuchni. Ale najważniejsza cecha pozostaje – jak kawa jest przetwarzana i przygotowywana. Nasze recenzje najlepszych ekspresów do kawy obejmują 3 główne kategorie , które są obecnie najbardziej popularne wśród konsumentów. Każdy z nich ma swoich zwolenników i od Ciebie zależy, który z nich Ci się spodoba.

Przegląd, podstawowe funkcje, różnice i cechy, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie nowego ekspresu do kawy, czekają na Ciebie w naszym poradniku Jak wybrać ekspres do kawy.

Kupowanie ekspresu zdecydowanie nie jest codziennością, dlatego dajemy Ci kilka wskazówek i ciekawych informacji, które pomogą Ci wybrać i podjąć decyzję, abyś od teraz mógł tylko cieszyć się smakiem kawy. Na rynku można również znaleźć ekspresy do kawy za kilkadziesiąt złotych. Jednak jakość kawy, którą robią, jest zaskakująco podobna do kawy parzonej z czajnika. Kawę dobrze podawać w małej filiżance. 

Jak często używasz ekspresu do kawy?

Na pewno zgodzisz się z nami, że często używany sprzęt się psuje. To samo dzieje się z ekspresami do kawy. Nie każda konstrukcja może wytrzymać intensywne użytkowanie. Podczas gdy niektóre niedrogie ekspresy do kawy mogą obsługiwać kilka filiżanek kawy dziennie, inne są zaprojektowane do obsługi większych ilości kawy. Zastanów się więc, czy kupujesz domowy ekspres do kawy, który może przygotować 4-6 kaw dziennie, czy potrzebujesz nowego ekspresu do biura , który poradzi sobie z dziesiątkami filiżanek dziennie.

Ile miejsca będzie zajmował twój ekspres do kawy?

Najmniejsze ekspresy do kawy to ekspresy kapsułkowe, półautomaty i podstawowe ekspresy bez młynka. Pojemniki na wodę są mniejsze, podobnie jak pojemniki na kawę. Większe, w pełni automatyczne ekspresy do kawy i profesjonalne modele dźwigni zajmują więcej miejsca na blacie kuchennym. Kawiarka czy ekspress twoim zdaniem który lepszy sposób na kawę? My wybieramy ekspres do kawy!

Ile czasu możesz poświęcić na konserwację ekspresu do kawy?

Rodzaj ekspresu do kawy określa czas konserwacji ekspresu do kawy. Najmniej wymagające konserwacji są ekspresy automatyczne z funkcją samoczyszczenia i odkamieniania. Do robienia kawy używasz również ekspresu do kawy obsługiwanego dźwignią, ale wymagania dotyczące czyszczenia są nadal nieco droższe.

Chcesz przygotować inne napoje kawowe?

Masz tylko ograniczony wybór napojów kawowych, biorąc pod uwagę użycie kapsułek. Dzięki automatycznym ekspresom do kawy zawsze możesz skosztować innej kawy z różnych palarni na całym świecie, kawa nigdy nie będzie smakować tak samo i nigdy nie będziesz się nudzić. Również – za pomocą dyszy parowej możesz wmieszać do kawy więcej mleka.

Jeśli nie wiesz jaką kawę kupić, polecamy Robusta Medium Kawa Wietnamska o wadze 500g