Zasady korzystania z klimatyzacji

Zasada 1. Trzymaj zimno

Każdy zna zdanie: „Zamknij drzwi – uważaj na upały!” – na zimę, latem brzmi inaczej: „Zamknij okna – zachowaj ciepło!”.  Tak, oczywiście okna powinny być zamknięte. Należy jednak pamiętać, że większość klimatyzatorów cyrkuluje powietrze w systemie zamkniętym. Jeśli więc nie ma dopływu świeżego powietrza (z powodu otwartych okien), to gdy klimatyzator nadal pracuje pod koniec czasu pracy, głowa zacznie boleć, ponieważ dwutlenek węgla w powietrzu będzie przesycony. Należy wietrzyć ale dosłownie kilka minut czy to w zimie czy w lecie. Zaleca się korzystanie z nawilżaczy powietrza lub oczyszczaczy.

Zasada 2. Czyszczenie i wymiana filtrów

Kolejna praktyczna zasada dotycząca działania klimatyzatora dotyczy konserwacji i czyszczenia filtrów. Prawie wszystkie nowoczesne modele klimatyzatorów mają filtry. Konserwacja sprzętu odbywa się zawsze w oparciu o zalecenia producenta. Podczas pracy na filtrze mogą osadzać się cząstki spalania, kurz i sadza, co utrudnia pracę klimatyzatora. Szybkie, wysokiej jakości czyszczenie klimatyzatorów w naszym biurze przez naszych specjalistów serwisowych jest koniecznością. Oszczędności związane z konserwacją filtrów mogą prowadzić do gorszej jakości powietrza w pomieszczeniach, co ostatecznie wpływa na zdrowie ludzi. Dzięki temu żywotność sprzętu ulega znacznemu skróceniu. Serwis klimatyzacji jest konieczny i warto go wykonywać raz na rok.    

Zasada 3. Instrukcje użytkowania

Doświadczenie pokazuje, że obecność opcji zdalnego sterowania z „intuicyjnym interfejsem” sprawia, że ​​wielu użytkowników niechętnie zapoznaje się z podręcznikami technicznymi, ponieważ i tak wszystko jest jasne. Ale producent przedstawia niuanse wszystkich operacji w instrukcjach. Warto czytać instrukcje obsługi.

Zasada 4. Napraw lokalizację okablowania

Wielu klientów chce ukryć całą instalację w ścianach podczas instalacji systemu klimatyzacji. Specjalnie w tym celu wykonano w ścianie lampy stroboskopowe, cały zasilacz i odpływ klimatyzatora umieszczono w ścianie. Lokalizacja całej komunikacji musi być określona w formie papierowego diagramu, ponieważ informacje o lokalizacji komunikacji zostaną z czasem usunięte.

Zasada 5. Nie włączaj poniżej zera

Nowoczesne modele klimatyzatorów mogą pracować w trybie „zimnym” lub „gorącym”. Czy mogę włączyć klimatyzator zimą? W naszym kraju temperatura powietrza na zewnątrz   spada poniżej -15°C, dlatego klimatyzatory do ogrzewania pomieszczeń są zaprojektowane do pracy tylko przy temperaturach powietrza około 0°C. Dlatego warto korzystać z funkcji „ogrzewanie” tylko poza sezonem. Po pierwsze, jest znacznie tańszy, ponieważ klimatyzatory są bardziej energooszczędne niż grzejniki. Po drugie, równomierne rozprowadzenie strumienia ciepłego powietrza tworzy w pomieszczeniu komfortowy mikroklimat. Nie zaleca się włączania funkcji „ogrzewania” w trudnych warunkach atmosferycznych na zewnątrz, nawet jeśli klimatyzator ma kompleks zimowy. Żaden klimatyzator nie poradzi sobie z takim obciążeniem!

Zasada 6. Unikaj skrajności

Jeśli myślisz, że w upalny dzień z temperaturą na zewnątrz +40°C, możesz zgodnie z zaleceniami producenta włączyć klimatyzator na minimum i schłodzić pomieszczenie do 16-18 stopni, to jest to iluzja. Nawet pracując na granicy swoich możliwości, klimatyzator nie może osiągnąć takiego celu. Najbardziej komfortowa i optymalna temperatura dla klimatyzatora biurowego to 22-24°C, więc ten poziom temperatury należy ustawić.

Stosując się do zasad użytkowania klimatyzacji oszczędzasz pieniądze i czas oraz dbasz o swoje Zdrowie!

Podsumowanie: Warto dbać o klimatyzację bo ona pozwala nam poprawić jakość życia. Warto serwisować klimatyzację. Jeśli ktoś chce zamontować klimatyzację w domu , warto by skorzystał z usług profesjonalnej firmy która zajmuje się takimi rzeczami. Profesjonalny montaż klimatyzacji możesz zamówić w dowolnej firmie w Twojej okolicy.

"Ile"liczba